נגישות

'בולדר' אדריכלות ונגישות,

נגישות מוגדרת כ"אפשרות הגעה למקום, תנועה והתמצאות בו, שימוש והנאה משירות, קבלת מידע הניתן או המופק במסגרת מקום או שירות או בקשר אליהם, שימוש במתקניהם והשתתפות בתכניות ובפעילויות המתקיימות בהם, והכול באופן שוויוני, מכובד, עצמאי ובטיחותי".

'בולדר' אדריכלות ונגישות, עוסק בייצור ותכנון חללים נגישים ופונקציונאליים המתאימים לאופי המקום ולמשתמשים בו וכן בייעוץ נגישות.

על פי החוק, מבנים חדשים, בתי עסק ובעלי מבנים אשר ניתן בהם שירות לציבור, חייבים להיות נגישים לכלל הציבור ולאנשים עם מוגבלויות בפרט. על מנת להבטיח כי אכן הם עומדים בדרישות החוק, נדרשים בעלי העסק להגיש חוות דעת של מורשה נגישות המאשר כי מתקיימות ההתאמות הנדרשות.

מהן תקנות הנגישות?

תקנות הנגישות נועדו לשרת אוכלוסיות מרובות ולאפשר להם להנות משרותי המקום באופן מיטבי.

הן מחולקות לפי קטגוריות שונות, ועל כן יש הבדל בין מבנה קיים למבנה חדש, ובין עסק קיים לעסק חדש. לדוגמה, עסק השוכן בבניין חדש חייב לעמוד בכל תקנות הנגישות כבר בעת פתיחתו, בעוד עסק חדש הנפתח בבניין קיים צריך לעמוד בדרישות נגישות מופחתות ואף יכול לבקש פטור מהתאמות נגישות מסויימות.
כמו כן, הדרישות משתנות בהתאם לגודל שטח פני העסק והפעילות המתבצעת בו.

חשיבות הנגישות

תקנות הנגישות נועדו לאפשר לבעלי מוגבלויות לנוע בבטחה ובנוחות בחללים הציבוריים והפרטיים, הן משפרות את חוויית השהות והשימוש של כלל המשתמשים במבנה ומהוות יתרון כלכלי ותחרותי.
למשל, דרכי גישה נוחות להורים עם עגלות ילדים, מעברים רחבים ופנויים ממכשולים, מעליות מהירות וגדולות וכן הלאה. למעשה, בתכנון התאמת נגישות, מתמקדים בחווית המשתמש.

שירותים:

  • יעוץ נגישות מבנים, תשתיות וסביבה
  • בדיקות וסקרי נגישות למבנים חדשים וקיימים.
  • אישורי נגישות וחוות דעת
  • תכנון מחדש ותכנון התאמות נגישות למבנים חדשים וקיימים.
צרו קשר

מעוניינים לשוחח עם איש מקצוע בתחום?
אנחנו כאן עבורכם – דברו איתנו

בולדר אדריכלות ונגישות

'בולדר' הוא משרד נועז לאדריכלות ונגישות, ומעניק שירות למגזר הפרטי והעסקי.
טל נידם, אדריכלית רשויה, בוגרת אוניברסיטת תל-אביב, ומורשת נגישות מטעם משרד העבודה.
המשרד דוגל בחשיבה יצירתית, יצירת סינרגיה בין החוץ לפנים ומקסום הפוטנציאל הקיים בכל חלל.

דילוג לתוכן